Lekcje bezpieczeństwa nad wodą w Powiecie Radomskim przed wakacjami
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a w Powiecie Radomskim trwają intensywne przygotowania, by zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczny wypoczynek nad wodą. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje w powiecie radomskim 2024”, organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Radomiu, oraz inne służby mundurowe, odbyły się już pierwsze spotkania edukacyjne i pokazy.
  1. Prelekcje i pokazy nad zalewem w Iłży z udziałem służb mundurowych.
  2. Udział dzieci i młodzieży z lokalnych szkół.
  3. Kolejne spotkanie edukacyjne nad zalewem w Siczkach.
  4. Gry i zabawy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.

W ramach inauguracji akcji, w poniedziałek, 3 czerwca nad zalewem w Iłży, odbyło się spotkanie edukacyjne, w którym uczestniczyli przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz innych służb. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży miały okazję zapoznać się z różnorodnym sprzętem ratowniczym, poznać podstawy pierwszej pomocy i uczestniczyć w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie.

– Bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkich służb. Mam nadzieję i tego wszystkim życzę, że będą to spokojne wakacje – powiedział Krzysztof Kozera, członek zarządu Powiatu Radomskiego.

Następne spotkanie odbyło się w czwartek, 6 czerwca nad zalewem w Siczkach. Tym razem najmłodszych mieszkańców gminy powitały m.in. wiceburmistrz Jedlni – Letniska Izabela Chlebna oraz radna powiatu radomskiego Ewa Tkaczyk. Dzieci mogły obejrzeć pojazdy służbowe policji oraz łódź strażacką, a także uczestniczyć w prelekcjach na temat bezpieczeństwa nad wodą.

Akcja „Bezpieczne Wakacje w powiecie radomskim 2024” ma na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Poprzez gry, zabawy i praktyczne ćwiczenia, organizatorzy chcą utrwalić zasady bezpiecznego zachowania, które będą niezbędne podczas wakacyjnego wypoczynku.

Atmosfera obu wydarzeń była pełna radości i entuzjazmu, a uczestnicy chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach. Pamiątkowe zdjęcia i uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że takie inicjatywy są nie tylko potrzebne, ale i bardzo dobrze odbierane przez lokalną społeczność.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Radomiu