Radomskie Dni Godności: Integracja i Wspólna Zabawa
Radom zaprasza na Radomskie Dni Godności, które odbędą się w dniach 7-8 czerwca. To wyjątkowy czas, w którym miasto staje się miejscem integracji i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, oferując bogaty program wydarzeń kulturalnych, artystycznych i rozrywkowych.
  1. Msza święta na rozpoczęcie wydarzeń.
  2. Parada ulicami miasta i przekazanie kluczy do bram miasta.
  3. Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnościami.
  4. Koncerty i pokazy mody.

Radomskie Dni Godności to coroczne wydarzenie, którego celem jest przełamywanie barier społecznych i integracja osób niepełnosprawnych z mieszkańcami miasta. Tegoroczne obchody rozpoczną się w piątek, 7 czerwca, o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie, o godzinie 12:40, ulicami Radomia przejdzie barwny korowód, w trakcie którego odbędzie się pokaz artystyczny Teatru AKT.

Jednym z kluczowych momentów będzie symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta osobom z niepełnosprawnościami, które odbędzie się o godzinie 13:00 na Rynku. Bezpośrednio po tym wydarzeniu, o godzinie 13:15, rozpocznie się VI Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Tacy Sami”. Festiwal będzie podzielony na dwie części, a zakończy go ogłoszenie wyników o godzinie 18:00.

Sobotnie wydarzenia rozpoczną się o godzinie 16:00 pokazem mody z udziałem osób z niepełnosprawnościami. W programie przewidziano również pokazy mody dzieci oraz dorosłych, a także koncerty. Na scenie zobaczymy m.in. Rafała Brzozowskiego, który wystąpi o godzinie 17:00. Wieczór zakończy koncert zespołu Afromental o godzinie 20:00.

Niezwykle interesującym punktem programu będzie pokaz mody z udziałem zarówno dzieci, jak i dorosłych, który odbędzie się w sobotę. To wydarzenie ma na celu pokazanie, że moda jest dla każdego, niezależnie od możliwości fizycznych. Wśród artystów, którzy wystąpią podczas Radomskich Dni Godności, znaleźli się m.in. Paweł „Biba” Binkiewicz oraz Mateusz Mijal.

Radomskie Dni Godności to także jarmark prac artystycznych oraz festyn rodzinny. To doskonała okazja, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, a jednocześnie wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami i docenić ich twórczość oraz zaangażowanie.


Na podst. UM Radom