Młoda kierująca straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w mieście
23-letnia kobieta z województwa świętokrzyskiego straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło w niedzielę, gdy policjantki z radomskiej drogówki zatrzymały jej pojazd na ulicy Warszawskiej.
  1. 23-latka przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h.
  2. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące.
  3. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów drogowych.
  4. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym skutkuje poważnymi konsekwencjami.

W niedzielę, 9 czerwca, na ulicy Warszawskiej policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu kontrolowały prędkość pojazdów. Ich uwagę zwrócił samochód marki BMW, który poruszał się z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą siedziała 23-letnia kobieta z województwa świętokrzyskiego, która prawo jazdy posiadała zaledwie od dwóch lat.

Za swoje wykroczenie młoda kierująca została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Policjantki zatrzymały również jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie niebezpiecznych zachowań za kierownicą.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu.

Przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeśli kierowca w tym okresie zostanie ponownie przyłapany na prowadzeniu pojazdu, okres ten zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące.

Apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowywanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości. Pamiętajmy, że nasze zachowanie na drodze ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.


Źródło: KMP w Radomiu