W odstępie zaledwie kilku godzin doszło do trzech nieszczęśliwych wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Najpierw w Wojciechowie w wypadku śmierć poniósł motorowerzysta, a po niespełna dwóch godzinach w Modrzejowicach w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł motocyklista. W trzecim zdarzeniu zostały potrącone dwie rowerzystki. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Środa (13.09) okazała się bardzo przykrym dniem mimo pięknej pogody. Do pierwszego z tych tragicznych zdarzeń doszło o godz. 7.45 w miejscowości Wojciechów (gm. Jastrzębia). Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów oraz jednej osobie poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Ogniwa Wypadkowego WRD KMP w Radomiu. Na miejscu zastali załogę pogotowia ratunkowego oraz zastępy straży pożarnej. Mimo podjętej akcji ratowniczej motorowerzysty nie udało się uratować. Z ustaleń wynikało, że prawdopodobnie kierujący motorowerem marki Yamaha, 52-letni mężczyzna, wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu w kierunku miejscowości Kozłów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej kią. 35-latnia kierująca kią była trzeźwa. Czynności na miejscu prowadzone były pod nadzorem prokuratora. W związku z utrudnieniami zorganizowane zostały objazdy.

Kolejny tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce na DK9 w Modrzejowicach. O godz. 10.20 radomska policja otrzymała informację o wypadku drogowym pojazdu osobowego i motocyklisty na trasie Radom-Iłża. Patrol pogotowia wypadkowego radomskiej drogówki na miejscu zastał druhów z pobliskich OSP, którzy prowadzili reanimację motocyklisty. Załoga pogotowia ratunkowego, która przyjechała na miejsce, przejęła akcję ratowniczą, jednakże mimo podjętych działań nie udało się uratować cyklisty. Drugi uczestnik, kierowca chryslera, 44-letni mężczyzna na szczęście nie odniósł obrażeń. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że motocyklistą był policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Radomiu. Teraz pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze będą szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierujący pojazdem 44-latek w czasie zdarzenia był trzeźwy.

Trzeci wypadek wydarzył się przed godz. 15 na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, a Lubońskiego w Radomiu. Mundurowi radomskiej drogówki ustalili, że kierowca busa marki Mercedes prawdopodobnie wykonując manewr skrętu w prawo w ul. Lubońskiego, potrącił dwie rowerzystki 28 i 48-latkę, które przejeżdżały na rowerach przez oznakowane przejście dla pieszych. Uczestnicy podczas zdarzenia byli trzeźwi. Kierująca rowerem 28-latka przewieziona została do szpitala celem udzielenia jej dalszej pomocy medycznej.

 

st. sierż. Jolanta Matejek/WRD KMP Radom