Pizza na śniadanie? Czemu nie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego istotne jest to, by nie zjadać na nie byle czego. A pizza na dowóz to całkiem dobry konkret. Zwłaszcza że to nam się nigdy nie znudzi. Jeśli poprzedniego dnia zostało nam kilka kawałków, możemy ją podgrzać i zjeść o poranku, przypominając sobie ten wspaniały smak.

Pizza na zamówienie zamiast płatków śniadaniowych?

Tak, płatki zbożowe są w pełni zdrowe i na pewno lepiej się sprawdzą od pizzy. Jednak gdy mówimy o innych płatkach śniadaniowym, to lepiej postawić na warzywny placek.

Chociaż pewnie zostaliśmy nauczeni, że śniadanie to głównie kanapki, jajecznica lub mleko z płatkami, to możemy na ten posiłek zajadać się także i pizzą. Zdaniem dietetyków jest to całkiem dobrym pomysł na poranek.

Pizza Slice of Heaven w dostawie posiada mniej więcej tyle kalorii, co miska płatków śniadaniowym, ale przy tym daje nam więcej wartości odżywczych i protein, dzięki którym będziemy nasyceni aż do kolejnego posiłku.

Dlaczego pizza jest lepsza od płatków śniadaniowych?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pizza to nie tylko kalorię, ale także wiele wartości odżywczych. Znajdziemy w niej sporo witamin i mikroelementów. Poza tym, co ciekawe, pizza może nas uchronić przed rakiem.

Niemalże w każdej pizzy na dowóz znajdziemy sos pomidorowy, a właśnie pomidory są źródłem antyoksydantów, które zabezpieczają nasze ciało przed rakiem okrężnicy, przełyku i gardła. Właśnie to także przemawia za tym, by od czasu do czasu pozwolić sobie na jedzenie pizzy zamiast płatków śniadaniowych.

Czy można zjeść pizzę na zamówienie na śniadanie?

Jeśli została nam pizza i pragniemy ją zjeść kolejnego dnia, to należy ją odpowiednio przechować, dzięki czemu będzie świeża i zachowana swoje właściwości prozdrowotne. Dlatego nie każda pizza nadaje się na śniadanie. Te, które znajdziemy w supermarketach, są przeważnie pełne konserwantów i polepszaczy smaków. Dzięki temu dobrze smakują, ale przy okazji dostarczają nam dawkę chemii, czego lepiej unikać, jeśli dbamy o nasze zdrowie.

Najlepiej zatem albo samemu przygotować, albo wybrać pizzę w dostawie. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymujemy dobry, wartościowy produktów, który przy okazji będzie zdrowy.

Zamawiania pizzy w nocnych godzinach daje nam gwarancję, że dzięki temu zyskujemy to, co najlepsze. Możemy także wybierać wśród różnych składników, rozmiarów. Dzięki czemu możemy dopasować placek do swoich indywidualnych preferencji.

Czy można jeść pizzę następnego dnia?

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak należy odpowiednio o nią zadbać, by nie straciła swoich właściwości i by mogła nam smakować równie dobrze jak pierwszego dnia.

Dla niektórych nawet pizza jest o wiele lepsza kolejnego dnia. Dzieje się tak dlatego, że „przegryza się” w ciągu nocy, smak ulega wzmocnieniu, dzięki czemu staje się o wiele lepszy o poranku.

Widzimy zatem, że nawet o poranku zjedzenie kawałka pizzy może być nie tylko dobrym, ale i przyjemnym rozwiązaniem. Dlatego do czasu do czasu możemy pozwolić sobie na nią zamiast tradycyjnego posiłku.