Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Radomia to efekt działań policjantów zwalczających przestępczość narkotykową KMP w Radomiu. Zabezpieczono u niego znaczne ilości amfetaminy. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Radomiu zatrzymali na terenie miasta 28-latka, który miał mieć substancje zabronione. Funkcjonariusze znaleźli u niego kilka opakowań foliowych z zawartością białego proszku.  Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom, które potwierdziły, że jest to amfetamina – w sumie 68 gramów. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

"Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest  znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

 

Justyna Leszczyńska