Radosław Witkowski ponownie prezydentem Radomia po wyborach
Kolejna kadencja Radosława Witkowskiego. Prezydent Radomia znów zwycięski
  • Radosław Witkowski utrzymuje stanowisko prezydenta Radomia po wygranej w II turze wyborów.
  • Zwyciężył z Arturem Standowiczem z PiS, zdobywając 54,58% głosów.
  • Frekwencja wyborcza wyniosła 41,71%.
  • Nadchodząca kadencja będzie trzecią kadencją Witkowskiego jako prezydenta.

W niedzielnych wyborach mieszkańcy Radomia ponownie postawili na doświadczonego lidera. Radosław Witkowski, reprezentujący Radomski Pakt Samorządowy, zainkasował ponad połowę głosów, co pozwoliło mu na zachowanie prezydenckiego fotela na kolejne pięć lat. Jego rywal, Artur Standowicz z PiS, uzyskał 45,42% poparcia.

"Radomianki i radomianie postawili dziś kropkę nad „i”. Najpierw mieliśmy 15 października i zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, później był 7 kwietnia i wygrana w wyborach do rady miejskiej, a dziś zrobiliśmy trzeci krok. Wygraliśmy i chcemy dalej zmieniać nasze miasto. Wygraliśmy, bo mieliśmy w sobie dużo determinacji i dużo serca do tego, by w dalszym ciągu tworzyć jak najlepsze warunki do życia w naszym mieście. To coś, na co postawiliśmy już w 2014 roku. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim radomiankom i radomianom, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych. Dziękuję wszystkim, w tym również tym, którzy nie zagłosowali na mnie, ale oczywiście szczególnie dziękuję tym, którzy udzielili mi poparcia. Traktuję to jako olbrzymi kredyt zaufania i inspirację do dalszego działania, do dalszej aktywności, do dalszego, wspólnego zmieniania naszego miasta. To jest cel, który sobie postawiłem. Będziemy naszą codzienną ciężką pracą udowadniać, że warto być razem i warto tworzyć radomską wspólnotę samorządową, bo nasze miasto wymaga wspólnego działania nas wszystkich" – mówił Radosław Witkowski podczas wieczoru wyborczego.

Witkowski, startujący z ramienia szerokiej koalicji partii, w tym Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, PSL, Nowej Lewicy oraz Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie, potwierdził swoją silną pozycję w lokalnej polityce. Jego zwycięstwo ma symboliczne znaczenie, zwłaszcza po niedawnym sukcesie jego ugrupowania w radzie miejskiej, gdzie zdobyli większość mandatów. To zwycięstwo nie tylko potwierdza zaufanie wyborców, ale i otwiera kolejny rozdział w historii miasta, którego mieszkańcy mogą oczekiwać kontynuacji dotychczasowej polityki.
Na podst. Urząd Miasta Radom