Strażacy z Radomia szykują piknik, a obok nich staną inne służby

Strażacy z Radomia szykują piknik, a obok nich staną inne służby

FOT. PSP w Radomiu

14 czerwca teren MOSiR Ośrodek Borki w Radomiu zamieni się w miejsce pokazów ratownictwa, konkursów i stoisk służb czuwających nad bezpieczeństwem. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu przygotowała XVIII Radomski Piknik Strażacki, który potrwa od 14 do 18.

Organizatorzy zapowiadają program skierowany do dzieci i dorosłych. Wśród atrakcji mają się pojawić konkursy oraz pokazy ratownictwa specjalistycznego. Swoje stanowiska planują także przedstawiciele innych służb, które na co dzień odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców.

Strażacy chcą przy okazji przypomnieć o zasadach, które przydają się przed wakacjami. XVIII Radomski Piknik Strażacki ma więc łączyć rodzinny charakter z praktyczną nauką reagowania w sytuacjach zagrożenia. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie, bo takie wydarzenia zwykle przyciągają tłumy właśnie wtedy, gdy łączą pokaz pracy służb z atrakcjami dla całych rodzin.

na podstawie: PSP w Radomiu.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (PSP w Radomiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.