Powiat Radomski wyróżnia młodzież za wiedzę o pożarnictwie i bezpieczeństwie drogowym
Młodzi mieszkańcy Powiatu Radomskiego udowodnili, że wiedza na temat bezpieczeństwa jest dla nich priorytetem. Odbierając nagrody za konkursy związane z pożarnictwem i bezpieczeństwem na drodze, pokazali, że są gotowi na wyzwania współczesnego świata. Ich zaangażowanie i wiedza zasługują na szerokie uznanie.
  1. Uczniowie z Powiatu Radomskiego wyróżnieni w konkursach dotyczących bezpieczeństwa.
  2. Test z wiedzy pożarniczej oraz konkurs plastyczny "Bezpieczni na drodze" przyciągnęły licznych uczestników.
  3. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.
  4. Nagrody wręczono za wiedzę teoretyczną i kreatywne prace propagujące bezpieczeństwo.

Młodzież z Powiatu Radomskiego znów pokazała, że potrafi zaskoczyć swoją wiedzą i kreatywnością. W konkursach, które miały na celu promowanie wiedzy o bezpieczeństwie pożarniczym i zasadach ruchu drogowego, uczniowie wykazali się nie tylko ogromną wiedzą, ale i artystycznym zacięciem.

Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radomiu pod patronatem starosty Waldemara Trelki, zorganizował dwa konkursy. Pierwszy z nich, "Test wiedzy – praca w Straży Pożarnej", był skierowany do uczniów szkół podstawowych i skupiał się na edukacji na temat zagrożeń pożarowych oraz zasadach bezpieczeństwa. "Przeglądałem pytania z tego tematu i muszę przyznać, że nie były łatwe. Tym bardziej jestem pełen podziwu dla uczestników, bo uzyskali sporo punktów i pokazali, że mają ogromną wiedzę" – przyznał Marcin Ziomek z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Drugi konkurs, "Bezpieczni na drodze", zachęcał do tworzenia prac plastycznych promujących noszenie elementów odblaskowych i bezpieczeństwo na drodze. Uczniowie mieli okazję wyrazić siebie przez sztukę, jednocześnie przekazując ważne społecznie przesłanie.

Starosta Waldemar Trelka podkreślił znaczenie takich inicjatyw: „Jestem bardzo zadowolony, że nasze konkursy cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Już sam fakt, że wzięliście w nich udział jest dużym zwycięstwem i jesteście świetnym przykładem dla rówieśników”.

Laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym smartwatche, słuchawki nauszne i douszne, co z pewnością będzie dla nich dodatkową motywacją do dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W sumie, konkursy przyciągnęły 105 zgłoszeń z 23 szkół w przypadku testu wiedzy pożarniczej oraz 180 prac z 35 szkół w konkursie plastycznym, co świadczy o wysokim zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli.

Wydarzenia takie jak te konkursy nie tylko promują ważne tematy społeczne, ale również integrują społeczność lokalną, dając młodym ludziom platformę do wykazania się i zdobycia uznania. Jest to doskonały przykład na to, jak edukacja połączona z praktycznym działaniem może przynosić realne korzyści zarówno dla uczestników, jak i dla całej społeczności.


Na podst. Powiat