Policjanci radomskiej komendy nie ustają w promowaniu swojego zawodu wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych regionu radomskiego. Ostatnie dwa dni przebiegły pod znakiem spotkań w szkołach na terenie Pionek.

W czwartek (30.03) oraz piątek (31.03) policjanci z Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego oraz Przewodnik psa służbowego wraz z pracownikami Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Radomiu przeprowadzili spotkania z młodzieżą z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Liceum Ogólnokształcącego w Pionkach. Spotkania miały na celu wypromowanie zawodu policjanta, ale także przybliżenie uczniom jego specyfiki. Policjanci pionu prewencji prezentowali arkana swojej pracy poczynając od zagadnień prewencyjnych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i szczegóły wyszkolenia i pracy z psem służbowym. Wyświetlono filmy obrazujące codzienną pracę policjanta m.in. nagranie z pościgu za nietrzeźwym kierującym i akcji ratunkowej osoby po próbie samobójczej pochodzące z kamer nasobnych policjantów oraz wykroczenia zarejestrowane za pomocą wideorejestratora i policyjnego drona. Przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu Nadit zaprezentował umiejętności pozyskane w toku szkolenia oraz w trakcie pełnienia służby. Pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia omówił proces rekrutacji do służby oraz wymagania, które musi spełnić przyszły funkcjonariusz.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem wyzwania pełnienia służby w naszych szeregach zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji i zachęcamy do pełnienia razem z nami służby.

Do zobaczenia w naszych szeregach!

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Film Jak zostać policjantem

Opis filmu: Jak zostać policjantem

Pobierz plik Jak zostać policjantem (format mp4 - rozmiar 6.98 MB)