37-letnia kobieta lekceważąc obowiązujące przepisy w przeciągu 4 lat została przyłapana przez policjantów aż 16 razy na kierowaniu bez uprawnień.

W środę (29.03) około godziny 8.30 na ulicy Lubelskiej w Radomiu policjantki radomskiej drogówki prowadziły kontrolę prędkości poruszających się tamtejszą ulicą pojazdów. Do kontroli zatrzymano kierującą oplem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 26 km/h. Popełnione przez nią wykroczenie było dopiero początkiem jej problemów z prawem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierująca nie dość, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami to w latach 2017-2021 była karana 16 razy za kierowanie pojazdemi pomimo braku uprawnień. Niespełna miesiąc temu 37-latce zakończył się sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariuszki wobec kierującej wystosowały wniosek o ukaranie za popełnione wykroczenia. Teraz kierująca kolejny raz odpowie za swoje lekceważące podejście do obowiązujących przepisów przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie bez wymaganych przepisami uprawnień jest wykroczeniem, za które obligatoryjnie kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo sąd orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu