30-stu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 w Radomiu odwiedziło pomieszczenia radomskiej komendy policji. Młodzież wzięła udział w prelekcji profilaktycznej zorganizowanej przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego.

W środę (29.03) uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 30 w Radomiu odwiedzili Komendę Miejską Policji w Radomiu. Spotkanie zorganizowali i poprowadzili wspólnie policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży konsekwencji popełniania wykroczeń oraz przestępstw, zarówno tych związanych z zażywaniem narkotyków, stosowaniem cyberprzemocy, ale także odnoszących się do przepisów ruchu drogowego. W trakcie prelekcji wyświetlono filmy związane ze środkami odurzającymi, mającymi ogromny wpływ na życie i zdrowie współczesnej młodzieży. Omówiono także podstawowe przepisy ruchu drogowego w zakresie niechronionych uczestników ruchu, którymi są m.in. rowerzyści, piesi i osoby poruszające się hulajnogami. Nasi goście otrzymali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych. Mogli również zapoznać się z filmem profilaktycznym przedstawiającym konsekwencje niekorzystania z elementów odbladkowych po zmroku. Wizytę młodzieży uświetnił przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu Rasky. Funkcjonariusz zaprezentował umiejętności psa, które zdobył na szkoleniu specjalistycznym oraz w trakcie służby. Na koniec uczniowie mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące pełnienia służby w Policji.

 

Autor: sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Film Młodzież jednej z radomskich szkół odwiedziła Komendę Miejską Policji w Radomiu

Opis filmu: Młodzież jednej z radomskich szkół odwiedziła Komendę Miejską Policji w Radomiu

Pobierz plik Młodzież jednej z radomskich szkół odwiedziła Komendę Miejską Policji w Radomiu (format mp4 - rozmiar 8.01 MB)