Policjanci z Komisariatu III w Radomiu zatrzymali 22-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju w jednym ze sklepów na terenie Radomia. Mężczyzna kilka godzin wcześniej opuścił areszt śledczy.

Policjanci z radomskiej "trójki" zatrzymali 22-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży kasetki z pieniędzmi w jednym ze sklepów na terenie Radomia. Dzięki zdecydowanej postawie pracowników sklepu, nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu. Następnie sprawca uszkodził artykuły spożywcze i kosmetyki. Funkcjonariusze z KP III w Radomiu wezwani na miejsce interwencji, zatrzymali mężczyznę w pobliżu sklepu. Jak się okazało, 22-latek kilka godzin wcześniej opuścił areszt śledczy, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało blisko promil w organizmie.

Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu najbliższe 3 miesiące ponownie spędzi w areszcie. Usłyszał zarzuty w związku z usiłowaniem rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Autor: st. sierż. Kamil Warda