Prawie 12 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 12 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zatrzymano 58-letnią mieszkankę powiatu radomskiego. Skarb Państwa straciłby ponad 21 tysięcy złotych, gdyby towar trafił na polski rynek.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, ustalili, że na terenie prywatnej posesji w powiecie radomskim, mogą znajdować się towary bez polskich znaków akcyzy.

Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalny policjanci zabezpieczyli ponad 12 tysięcy sztuk papierosów, 12 kg krajanki tytoniowej oraz przedmioty służące do produkcji papierosów. Wstępnie uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów oszacowano na ponad 21 tysięcy złotych. Zatrzymano właścicielkę tych wyrobów, 58-letnią mieszkankę powiatu radomskiego, która odpowie za przestępstwo karno - skarbowe. Złamanie przepisów w tym zakresie zagrożone jest karą grzywny lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

autor: st. sierż. Kamil Warda