W dniu wczorajszym radomscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani mężczyźni mieli w organizmie 4 i 3 promile alkoholu. Jeden z nich został ujęty dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu mężczyzny, który zabierając kluczyki, uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę.

 W czwartek około godziny 2:00, policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w trakcie patrolu zauważyli kierującego pojazdem marki audi, poruszającego się ulicą Wernera w Radomiu. Jego zachowanie wskazywało, że możne znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem ponad 4 promile. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie posiada aktualnych badań technicznych.

Tego samego dnia około godziny 17:00, na stacji benzynowej na ul. Maratońskiej, dzięki czujności jednego z klientów stacji, udało się udaremnić podróż nietrzeźwemu kierowcy. Jeden z klientów stacji zauważył kierującego pojazdem marki renault, który przyjechał samochodem. Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu. W związku z czym odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Radomiu, przebadali 52-letniego kierującego na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat pokazał prawie 3 promile. Ponadto kierujący posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Radomiu.

Dzięki czujności, jaką wykazał się mężczyzna, jego szybkiej reakcji i braku przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy, udało się go zatrzymać.

Radomska policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas może mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Nawet anonimowe zgłoszenie na numer alarmowy, sprawi, że policjanci będą w stanie zareagować na czas.

Obaj kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami.