Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Dzisiaj odbyło się webinarium pod hasłem „Zostań Policjantem”. Uczestniczyli w nim radomscy policjanci oraz studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu tegoroczni maturzyści oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Spotkanie miało na celu przybliżenie informacji na temat naszej formacji oraz zaproponowanie młodzieży wstąpienia w nasze szeregi, jako alternatywy dalszego rozwoju zawodowego.

Dziś o godz. 10: 15 za pośrednictwem aplikacji MS Teams odbyło się webinarium, w którym uczestniczyli studenci oraz uczniowie radomskich szkół ponadpodstawowych. Organizatorami spotkania był I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu wspólnie z Prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tym, którzy nie sprecyzowali jeszcze swoich planów na przyszłość postanowili przybliżyć specyfikę naszej służby oraz omówić wymagania i procedurę dotyczącą przyjęć do Policji. Mundurowi z KMP w Radomiu zachęcając młodzież do wstąpienia w nasze szeregi omówili możliwości drogi rozwoju, jakie daje nasza formacja. Przedstawili strukturę Policji oraz omówili specyfikę Wydziałów Prewencji, Ruchu Drogowego, Dochodzeniowo – Śledczego, Kryminalnego, oraz Wspomagającego, prezentując również krótkie prezentację przybliżająca codzienną służbę na poszczególnych stanowiskach.

Na koniec spotkania policjanci odpowiadali na pytania młodzieży dotyczące min. przebiegu służby w Policji oraz możliwości rozwoju i doskonalenia.

asp. sztab. Kamila Adamska