Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Nowoczesność i tradycja - drewniana elewacja w twoim domu

W projektach nowoczesnych domów nie brak odniesień do tradycji oraz zastosowania naturalnych surowców, przybliżających nas do środowiska naturalnego i życia w harmonii z nim. Najlepiej widać to jednak w sposobach wykańczania elewacji – już nie kamienie, nie gołe cegły ani surowy tynk są najmodniejsze – obecnie jest to drewno.

Drewniana elewacja – tylko ozdoba?

Pewnie niektórym wyda się nieco irracjonalnym obijanie elewacji domu drewnianymi deskami. Drewniana elewacja ma jednak wiele zalet, z których nie zdajemy sobie sprawy. Zastosowanie drewnianej elewacji będzie mieć wymierne korzyści szczególnie w zimie, ponieważ drewno świetnie izoluje przed utratą ciepła i nie przepuszcza zbyt szybko tego już zgromadzonego wewnątrz budynku. Co więcej, Drewniane elewacje uważane są za niezwykle ciepłe wizualnie – każdy, kto patrzy na taki dom od razu wyobraża sobie przytulne wnętrze i sympatycznych gospodarzy. Taka drewniana elewacja również jest niezwykle praktyczna – łatwa do utrzymania w czystości, a gdy po latach zmieni swój wygląd, wystarczy doprowadzić ją do porządku i ponownie pomalować dobrym impregnatem.

Drewniana elewacja – wybierz odpowiedni gatunek drewna

Przy wyborze elewacji wykonanej z takiego surowca musisz zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego gatunku. Jeśli nie znasz właściwości poszczególnych gatunków, zdaj się na profesjonalistów, którzy wybiorą za ciebie.