W czwartek policjanci z Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili działania „Alkohol i Narkotyki” oraz „Trzeźwość w przewozie osób”. Skontrolowali blisko 600 kierujących.

Działania „Alkohol i narkotyki” ukierunkowane są na przeprowadzenie maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Natomiast celem działań „Trzeźwość w przewozie osób” jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób.

Radomscy policjanci podczas działań kontrolowali m.in. stan trzeźwości kierowców na terenie miasta i powiatu radomskiego. Policjanci drogówki wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości rozpoczęli działania wczesnym rankiem.

Sprawdzili stan trzeźwości blisko 600 kierowców, w tym ok. 160 kierujących busami i autobusami. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć zagrożenia jakie niosą za sobą nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego. Ich ujawnianie i eliminowanie z dalszego poruszania się ulicami to jeden z priorytetów działania policjantów.

Justyna Leszczyńska