Każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchy drogowego. Pomimo zaostrzonych kar nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy narażają bezpieczeństwo innych ryzykując nie tylko wysokim mandatem i punktami karnymi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego odpowie 25-latek, którego zatrzymali policjanci po tym jak przekroczył prędkość o 63 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Stracił prawo jazdy.

W czwartek (16.11) policjanci z radomskiej drogówki pełniąc służbę na terenie miasta pojazdem z videorejestratorem zwrócili uwagę na Alei Wojska Polskiego na pojazd marki Audi, którym kierował młody mężczyzna i przekroczył prędkość o 63 km/h. Młody kierowca jechał z prędkością 133 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 70 km/h. Dodatkowo kierowca zdecydował się na niebezpieczny manewr jakim jest wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych. Policjanci od razu zareagowali na niebezpieczne zachowanie kierującego i zatrzymali pojazd do kontroli. Siedzący za kierownicą audi, 25-letni mieszkaniec powiatu radomskiego szybko przekonał się o surowych konsekwencjach swojego zachowania. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 3500 złotych, a na jego konto trafiło 29 punktów karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów. To od nas tylko zależy czy nowe zaostrzone przepisy, a związku z tym dotkliwe konsekwencje dotkną nas jako uczestników ruchu drogowego.

Autor: Justyna Jaśkiewicz