W czwartek (16.11) doszło do 3 wypadków drogowych. Niezachowanie ostrożności i odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego to jedne z przyczyn tych zdarzeń.

W miejscowości Antoniówka 21-latek kierujący pojazdem marki BMW najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta i najechał na tył pojazdu marki Audi. 31-letni kierowca audi został przewieziony do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Pionkach na ulicy Popiełuszki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-latek kierujący pojazdem marki VW dojeżdżając do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił 70-latkę.  Piesza została przewieziona do szpitala.

Natomiast w Radomiu na Alei Wojska Polskiego, 20-latek kierujący pojazdem marki Ford nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu marki Fiat, którym kierowała 29-latka, która zatrzymała się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. W wyniku tego zdarzenia kierująca fiatem trafiła do szpitala.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych wypadków.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz