Policjanci z Komisariatu Policji w Iłży zatrzymali 43-latka, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i dodatkowo miał dwa czynne zakazy sądowe. Teraz odpowie za kierowanie autem po alkoholu i niestosowanie się do sądowych zakazów. Za przestępstwa te grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedziele policjanci z Iłży w miejscowości Nowy Jasieniec Iłżecki zauważyli pojazd marki Polonez i podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali zatrzymanie pojazdu do kontroli. Mężczyzna wjechał  na teren pobliskiej posesji, wysiadł z auta, przeskoczył przez płot i próbował uciec jednak po chwili został zatrzymany.

Kierowcą okazał się 43-letni mężczyzna. Po  sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiada prawa jazdy, ponieważ ma dwa czynne zakazy sądowe do kierowania pojazdami, które obowiązują do 2026 i 2028 roku.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych zakazów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: Justyna Jaśkiewicz