Policjanci ze Skaryszewa zatrzymali 36 i 60-latka, którzy znęcali się nad ośmiomiesięcznym psem. Obydwaj usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policji. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia funkcjonariusze KP w Skaryszewie otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, do którego miało dojść w Makowie w gminie Skaryszew. Policjanci ustalili, że 36 i 60-latek znęcali się nad ośmiomiesiecznym psem rasy mieszanej, kopiąc go i udarzając ostrym narzędziem, co spowodowało u zwierzęcia liczne rany i uszkodzenia w tym między innymi: tylnich łap, okolic czaszki i kręgosłupa oraz licznych zasinień podbrzusza i pyska.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie męźczyznom  zarzutu. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 36 i 60-latka dozorów policyjnych . Za znęcanie się nad  zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi im do 5 lat więzienia.

 

 

Autor: mł. asp. Karolina Krawczyk