Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Jak mieszkają mieszkańcy Radomia?

Radom to jedno z najważniejszych miast Mazowsza. Miejscowość zapewnia miejsca pracy oraz posiada liczne atrakcje kulturalne. Jest także pozytywnie oceniana przez swoich mieszkańców, którzy chętnie kupują lub wynajmują mieszkania.

Radom to drugie najsłynniejsze miasto Mazowsza. Miasto stanowi ważny ośrodek gospodarczy i administracyjny oraz posiada ciekawą ofertę kulturalną. Jego mieszkańcy cenią sobie bogatą infrastrukturę, dobrą komunikację z Warszawą oraz korzystną relację kosztów życia do zarobków. Dotyczy to również cen najmu oraz zakupu mieszkań.

Rynek nieruchomości w Radomiu

Do zakupu mieszkania w Radomiu zachęcają ceny mieszkań. Cena za metr kwadratowy wynosi niewiele ponad 5 tys. zł, co stwarza korzystną sytuację dla osób planujących zakup własnej nieruchomości. Duże zainteresowanie lokalami sprawia, że Radom w ostatnich latach stał się obszarem intensywnej działalności deweloperskiej. Nowe inwestycje budowane są także przez lokalne spółdzielnie mieszkaniowe. Osobnym zjawiskiem jest rewitalizacja zabytkowych kamienic oraz tworzenie modnych apartamentowców.

Zakup czy wynajem?

Jak pokazują statystyki, mieszkańcy Radomia chętniej kupują, niż wynajmują mieszkanie. Największym zainteresowaniem cieszą się 2-pokojowe lokale o powierzchni około 50 mkw., zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie centrum. Drugą grupę stanowią mieszkania znajdujące się w pobliżu zielonych terenów rekreacyjnych. Nieruchomości w Radomiu posiadają liczne udogodnienia, jak podziemny parking, strefa rekreacyjna czy przynależny ogródek lub taras.

Nie brakuje jednak osób, które wolą mieszkanie wynająć. Dotyczy to jednak w przede wszystkim studentów radomskiego uniwersytetu oraz osób, które przyjechały do miasta za pracę i dopiero zaczynają życie w Radomiu. Do wynajmu mieszkania zachęcają niskie ceny czynszów oraz możliwość mieszkania w ścisłym centrum miasta bez ponoszenia dużych kosztów.

Jak mieszkają mieszkańcy Radomia?

Dla mieszkańców Radomia duże znaczenie ma lokalizacja. Radomianie chętnie decydują się na zakup lub wynajem mieszkania w śródmieściu. Sprzyja temu kameralny charakter Radomia, który, mimo że jest dużym miastem, ciągle pozwala swoim mieszkańcom załatwić większość codziennych spraw bez konieczności używania samochodu.

Przy wyborze mieszkania duże znaczenie ma również standard budynku. Obecność takich udogodnień, jak cicha winda, podziemny parking czy wspólna strefa relaksu powoli staje się standardem w większości nowych inwestycji. Również starsze budynki przebudowywane są według podobnego schematu. W efekcie powstają bardzo ciekawe apartamentowce w prestiżowych lokalizacjach.

Mieszkańcy Radomia cenią także dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszą mieszkania położone w pobliżu parków lub popularnego zalewu Borki. Najchętniej wybierane są mieszkania o średnim metrażu z przynależnym ogródkiem lub przestronnym balkonem. Nie brakuje także osób, które decydują się na zakup lub budowę domu na obrzeżach miasta, gdzie powstają również osiedla nowoczesnych domków szeregowych.