Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Przedłużanie paznokci - to łatwe! Sprawdź nasz poradnik

Plastikowe paznokcie kojarzą nam się z niezbyt lubianymi trendami sprzed dwudziestu lat, jednak przedłużanie żelem w dzisiejszych czasach to już inna bajka. Niejednokrotnie żelowe paznokcie to małe dzieła sztuki, od których ciężko oderwać wzrok. Owszem, niektórym ciężko zachować umiar, jeśli chodzi o ich długość (co nie zawsze wiąże się z wygodą, ale na pewno zapewnia piorunujący efekt), jednak jeśli manicure jest robiony z zachowaniem estetyki i dobrego smaku, takie żelowe dodatki mogą sprawdzić się doskonale w codziennym funkcjonowaniu.

Żelowa alternatywa to również doskonałe rozwiązanie dla tych pań, których paznokcie są zniszczone ciągłymi stylizacjami hybrydowymi lub z natury są łamliwe i miękkie. Paznokcie żelowe nie muszą wyglądać sztucznie, a ich długość można dowolnie modyfikować, tak samo, jak w przypadku naturalnej płytki.

Co jest potrzebne do przedłużania paznokci?

Do wykonania żelowego manicure’u niezbędny jest żel do przedłużania paznokci. Do brzegu paznokcia przyklejany jest plastikowy lub papierowy szablon, na który nakładamy bazę. Następnie maluje się, tak jak lakierem, całą powierzchnię płytki paznokcia oraz szablon, zatrzymując pędzelek na wybranej długości. Żel budujący do przedłużania paznokci utwardzany jest światłem lampy UV – zwykle wystarczą 2-3 minuty na każdą warstwę. Po utwardzeniu szablon zdejmuje się, a żel staje się integralną częścią paznokcia, zatem możemy wykonać na nim dowolny manicure. Wcześniej jednak należy nadać płytce odpowiedni kształt za pomocą pilnika lub frezarki. Dobry i mocny żel do paznokci to inwestycja. Umiejętnie wykonany manicure może wytrzymać na paznokciach nawet kilka tygodni. Co więcej, ewentualne odrosty lub odpryski żelu można uzupełniać bez szkody dla wyglądu paznokci. Oprócz samego żelu warto zaopatrzyć się w specjalnie wyprofilowane pędzelki, pakiet szablonów oraz pilniki. Konieczne jest również posiadanie lampy UV, ta jednak przydaje się nie tylko do przedłużania paznokci, ale i do wykonywania manicure’u hybrydowego.

Ile kosztuje żel do przedłużania paznokci?

Sam żel budujący do paznokci nie jest dużym wydatkiem. W sklepie Cosmetics Zone znajdziemy niedrogie żele w wielu kolorach, które możemy dopasować zarówno do naszych preferencji, jak i do odcienia skóry, dzięki czemu nawet żelowe paznokcie będą wyglądały bardzo naturalnie. Znajdziesz je tutaj: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/ZELE-DO-PRZEDLUZANIA-PAZNOKCI/137. Warto jednak mieć na uwadze to, że profesjonalne żele do paznokci nie są zabawą dla amatorów. Przedłużanie paznokci wymaga precyzji i wprawy, dlatego, jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim zabiegiem, lepiej zostawić to zawodowcom. Nieumiejętne nałożenie żelu może skutkować nie tylko nietrwałością manicure’u, istnieje również ryzyko bolesnego uszkodzenia paznokci. Tak samo jest w przypadku zdejmowania żelu – zbyt intensywne piłowanie czy frezowanie może zedrzeć płytkę paznokcia, co trwale ją osłabi, a nam zapewni spory dyskomfort, a nawet ból. Jeśli natomiast wizyty w salonie kosmetycznym to dla was zbędny wydatek, dobrą alternatywą może być inwestycja w szkolenie, by móc nakładać żel samodzielnie w domowym zaciszu.

Po zdjęciu żelu warto dać paznokciom kilka dni odpoczynku. Właściwe nawilżenie skórek dookoła płytki i nałożenie odżywki pomoże im szybko się zregenerować. A dobra kondycja paznokci zaowocuje w przyszłości lepszą odpornością i większą trwałością kolejnych wersji manicure’u. Niezależnie od tego, czy nakładamy hybrydę, czy żel do przedłużania paznokci, nasze paznokcie będą wyglądały pięknie, gdy odpowiednio o nie zadbamy.