Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozsądek.

W piątek wieczorem policjanci z KP III zatrzymali na ulicy Saskiej pojazd marki opel vectra, którym kierował 20-latek. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ok. 1,2 promila alkoholu  w organizmie. Natomiast w nocy policjanci z Iłży zatrzymali w miejscowości Białka pojazd opel, którego 32-letnia kierująca miała ponad promil alkoholu  w organizmie.

Natomiast w sobotę na ulicy Rwańskiej obywatel ujął i przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że 64-letni mężczyzna kierował pojazdem suzuki mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w miejscowości Goryń. 54-latek kierował ciągnikiem rolniczym i spowodował kolizję z pojazdem renault. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości i okazało się, że kierowca ciągnika ma około 3 promile alkoholu  w organizmie.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności. Przypominamy, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

Apelujemy do kierowców o rozwagę.  

Justyna Leszczyńska