Policja ukarała 60-latkę za niebezpieczne omijanie na przejściu dla pieszych
We wtorek (02.07) doszło do poważnego incydentu drogowego, który mógł zakończyć się tragicznie. 60-letnia kobieta kierująca Porsche została zatrzymana przez policję za niebezpieczne omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Policjanci natychmiast zareagowali, a za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego nałożono na nią mandat w wysokości 2000 zł oraz 15 punktów karnych.

Niebezpieczne manewry na drodze

Do zdarzenia doszło na ulicy 1905 Roku, gdzie ruch w kierunku centrum jest zwykle wzmożony. Samochód osobowy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przejście kobiecie. Niestety, kierująca Porsche zignorowała sytuację i zdecydowała się na manewr omijania. Takie zachowanie na drodze jest niezwykle niebezpieczne, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, gdzie piesi mają pierwszeństwo.

Reakcja policji i konsekwencje

Funkcjonariusze policji, obserwując całą sytuację, natychmiast podjęli działania. Zatrzymali 60-letnią kierującą i przeprowadzili kontrolę. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł oraz otrzymała 15 punktów karnych. Takie surowe kary są wynikiem poważnego zagrożenia, jakie stwarza omijanie pojazdu zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych.

Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa

Policja przypomina wszystkim kierowcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Wyprzedzanie innych pojazdów na przejściach dla pieszych oraz omijanie pojazdów zatrzymujących się przed przejściem, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, jest surowo zabronione. Takie manewry mogą prowadzić do poważnych zdarzeń drogowych, w których piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są najbardziej narażeni na obrażenia.

Bezpieczeństwo pieszych priorytetem

W konfrontacji z rozpędzonym pojazdem, pieszy ma niewielkie szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Dlatego też przestrzeganie przepisów dotyczących przejść dla pieszych jest niezwykle istotne. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek i odpowiedzialność. Każdy kierowca ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo pieszym, zwłaszcza w miejscach, gdzie mają oni bezwzględne pierwszeństwo.


Wg inf z: KMP w Radomiu