Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych w weekend w Radomiu
Wielbiciele muzyki orkiestrowej będą mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania występów najlepszych formacji z całej Polski. W najbliższy weekend miasto stanie się areną III Otwartych Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych. To wydarzenie, które z pewnością przyciągnie nie tylko miłośników muzyki, ale także tych, którzy cenią sobie widowiskowe parady i pokazy.

Polskie mistrzostwa orkiestr dętych już w ten weekend

W najbliższy weekend odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych. Wydarzenie to zgromadzi kilkanaście orkiestr z różnych zakątków kraju, które zaprezentują swoje umiejętności i walczą o tytuł najlepszej. Mistrzostwa te stanowią wyjątkową okazję do podziwiania nie tylko dźwięków, ale także skomplikowanych układów choreograficznych podczas parad.

Radomskie orkiestry wśród najlepszych

Nasze miasto będzie reprezentowane przez dwie orkiestry – Grandioso i Małe Grandioso. Oba zespoły cieszą się dużym uznaniem i już niejednokrotnie zdobywały laury na krajowych i międzynarodowych konkursach. Orkiestra Grandioso niedawno osiągnęła znaczące sukcesy na mistrzostwach świata, co dodatkowo podnosi prestiż naszego miasta jako gospodarza tak ważnego wydarzenia.

Program wydarzeń na sobotę i niedzielę

W sobotę, 6 lipca, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbędą się przesłuchania konkursowe. Początek o godz. 10.00. Wieczorem, o godz. 18.00, orkiestry wyruszą w wielką paradę, która przejdzie przez miasto na plac Jagielloński. O godz. 19.00 nastąpi uroczyste otwarcie mistrzostw, które z pewnością będzie spektakularnym widowiskiem.

W niedzielę od godz. 11.30 na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 będzie można podziwiać przemarsze, parady i pokazy przygotowane przez poszczególne grupy. W programie zaplanowano również „bitwę perkusyjną”, która z pewnością dostarczy widzom wielu emocji. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przewidziane jest na godz. 17.00.

Bilety i wstęp na wydarzenia

Bilety na przesłuchania konkursowe w Zespole Szkół Muzycznych można nabyć w cenie 25 zł za pośrednictwem serwisu biletyna. Natomiast cegiełki w cenie 5 zł, uprawniające do wstępu na niedzielne występy na stadionie MOSiR, będą dostępne na miejscu.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. To nie tylko okazja do wysłuchania wspaniałej muzyki, ale również do wspólnego świętowania sukcesów naszych lokalnych orkiestr.


Źródło: Urząd Miasta Radom