Radomscy policjanci SPEED zatrzymali 149 kierowców - jeden stracił prawo jazdy

W ciągu tygodnia radomscy policjanci z grupy SPEED skontrolowali 192 pojazdy na terenie miasta i powiatu. Aż 149 kierujących jechało za szybko, cztery auta straciły dowody rejestracyjne, a jeden kierowca został bez prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
W dniach od 6.04.2026 do 12.04.2026 roku funkcjonariusze z Radomia, działający w mazowieckiej grupie SPEED, prowadzili wzmożone kontrole na drogach miasta i powiatu radomskiego. Efekt był czytelny - z 192 sprawdzonych pojazdów aż 149 miało kierujących, którzy nie zdjęli nogi z gazu.
Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Odebrali też 1 prawo jazdy, bo kierujący pędził w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej, niż pozwalały przepisy.
Radomscy mundurowi przypominają, że prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna albo niedostosowana do warunków jazda nie tylko zwiększa ryzyko utraty panowania nad autem, ale też wyraźnie podnosi skalę obrażeń, gdy dochodzi do zdarzenia.
To pokazuje brutalną prawdę o drogach - wystarczy chwila lekceważenia ograniczeń, by kontrola zakończyła się zatrzymanym dowodem rejestracyjnym albo odebranym prawem jazdy.
na podstawie: KMP w Radomiu.
![]()
Ostatnie Artykuły

Czołowe zderzenie na DK12 pod Radomiem. Cztery osoby w szpitalu
![[PIŁKA NOŻNA] Radomiak Radom – KGHM Zagłębie Lubin 0:0 w PKO BP Ekstraklasie. Gospodarze bez bramki mimo przewagi](/images/mecz/thumbnails/radomiak-radom-kghm-zaglebie-lubin-23082026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Radomiak Radom – KGHM Zagłębie Lubin 0:0 w PKO BP Ekstraklasie. Gospodarze bez bramki mimo przewagi

Małgorzata Czarnota pobiła rekord trasy. Leśna Dyszka w Zalesicach

Muzyczny start w Radomiu - MDK zaprasza dzieci na twórcze zajęcia

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Przekroczyli prędkość na trasie z Radomia. Potem uczyli się ratować życie

Nastolatkowie na hulajnogach bez uprawnień. Rodzice zapłacą za decyzję

Audyt energetyczny mieszkania a komfort cieplny – dlaczego temperatura to nie wszystko?

Radomskie służby pokażą, jak reagować, gdy zabrzmi alarm

Remont odcina Słowackiego. Pięć linii autobusowych zmieni trasy

Wąska zamknięta dla samochodów. Powodem wydarzenie kulturalne

Ponad 260 kg tytoniu w Bielisze - policja ujawniła też 22,8 tys. papierosów

Cztery boiska w Radomiu z automatycznym nawadnianiem

Samoloty i leśne ścieżki. W Mazowieckiem ruszą szczepienia lisów
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Chrystusa Króla w Radomiu - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Parafia Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu - msze, kancelaria, kontakt
- Resursa Obywatelska w Radomiu - kontakt, zajęcia, bilety i godziny otwarcia
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu - oferta, zapisy, godziny
- Enea Nowa Energia Radom - kontakt i dzierżawa gruntów pod OZE
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu - kontakt i siedziba
