Zderzenie trzech pojazdów w Wielogórze: cztery osoby w szpitalu
W poniedziałkowe popołudnie doszło do poważnego wypadku drogowego w Wielogórze, w którym zderzyły się trzy pojazdy. Cztery osoby, w tym niemowlę, zostały przewiezione do szpitala. Policja apeluje o zwiększoną ostrożność na drogach.
  1. Zderzenie trzech pojazdów w Wielogórze.
  2. Cztery osoby przewiezione do szpitala.
  3. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.
  4. Policja apeluje o ostrożność.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu odebrał zgłoszenie o wypadku wczoraj około godziny 16. Z wstępnych ustaleń wynika, że 29-letnia kobieta kierująca BMW, jadąc w kierunku Radomia, nie zachowała ostrożności i uderzyła w poprzedzający pojazd tej samej marki, prowadzony przez 29-letniego mężczyznę. W wyniku tego zderzenia, ten drugi samochód wpadł na kolejny pojazd BMW, za kierownicą którego siedziała 26-letnia kobieta.

Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratunkowe, a do szpitala przetransportowano dwóch kierowców oraz dwóch pasażerów, w tym sześciomiesięczne dziecko. Na szczęście, wszyscy kierowcy byli trzeźwi, co potwierdziły przeprowadzone na miejscu badania.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwiększoną ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może prowadzić do poważnych konsekwencji. "Apelujemy o ostrożność, dostosowanie prędkości i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi i pośpiechu może doprowadzić do tragedii" – podkreślają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Wypadki drogowe, zwłaszcza takie z udziałem wielu pojazdów, pokazują, jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Każdy z nas, jako uczestnik ruchu drogowego, ma wpływ na to, aby takie sytuacje nie miały miejsca. Dodatkowo, warto zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu dzieci w pojazdach, ponieważ najmłodsi są najbardziej narażeni na skutki wypadków.


Źródło: KMP w Radomiu