Bieg Konika w Skaryszewie: starosta radomski wręczał medale uczestnikom
W miniony weekend w Skaryszewie odbył się Bieg Konika, który przyciągnął licznych uczestników i widzów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami, a patronat nad nią objął starosta radomski Waldemar Trelka.
  1. Bieg Konika organizowany przez stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew.
  2. Udział około 90 dorosłych biegaczy i ponad 140 dzieci.
  3. Medale wręczał m.in. starosta radomski Waldemar Trelka.
  4. Impreza zakończona wspólnym grillem i spotkaniem integracyjnym.

Już po raz piąty stowarzyszenie Zabiegany Skaryszew zorganizowało Bieg Konika – jedyne takie wydarzenie, gdzie biegaczy do startu wyprowadzają konie. Na trasie biegu pojawiło się około 90 dorosłych uczestników oraz ponad 140 dzieci. W tym roku, mimo upalnej pogody, atmosfera była wyjątkowo gorąca, ale i radosna.

– To jest tak zwana “końska dycha”, bo wielu uczestników uważa, że mamy trudną trasę i żeby ją pokonać, trzeba mieć naprawdę końskie zdrowie – zaznaczała Anna Karolak ze stowarzyszenia Zabiegany Skaryszew, która prowadziła całą imprezę.

Bieg odbył się na terenie stadniny „Hubertus”, gdzie przed pierwszymi biegami publiczność rozgrzała młodzieżowa formacja taneczna FiT Gold. Następnie dziewczęta i chłopcy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Na mecie na dzieci czekały medale oraz liczne niespodzianki.

Wśród osób gratulujących na mecie znaleźli się Waldemar Trelka, starosta radomski, Zdzisław Mroczkowski, przewodniczący Rady Powiatu, oraz Justyna Grys, burmistrz miasta i gminy Skaryszew. – Powiat zawsze wspierał i będzie nadal wspierać takie inicjatywy, gdzie ruch i aktywność są na pierwszym miejscu. Takie imprezy odciągają młodzież i dzieci od komputerów, telefonów dlatego szczególnie się cieszę, że na starcie pojawiło się tak wielu młodych ludzi – mówił starosta Waldemar Trelka.

Mimo niższej frekwencji w porównaniu do ubiegłego roku, spowodowanej prawdopodobnie wysoką temperaturą, wszyscy uczestnicy wykazali ogromną determinację i radość z pokonania trudnej trasy. Na finiszu czekały na nich smaczne przekąski, takie jak kiełbaska z grilla oraz zupa krem z grzankami przygotowana przez Folwark Bancer. Po biegach odbyło się także spotkanie integracyjne, które zakończyło się w przyjaznej atmosferze.

Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Biegu Konika!


Na podstawie: Powiat