Bajkowe spotkania policji w Radomiu: 550 dzieci uczyło się bezpieczeństwa

W ostatnim tygodniu policjanci z Radomia zaangażowali się w wyjątkową akcję edukacyjną skierowaną do najmłodszych mieszkańców powiatu. Podczas spotkań, które odbyły się w ramach inicjatywy "Bajkowe Bezpieczeństwo", funkcjonariusze przekazali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w formie bajek.

  1. Spotkania odbyły się w siedmiu Zespołach Szkolno-Przedszkolnych.
  2. W akcję zaangażowało się łącznie 550 dzieci.
  3. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania dotyczące numeru alarmowego 112.
  4. Nad całym cyklem czuwał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.

Akcja "Bajkowe Bezpieczeństwo" miała na celu nie tylko edukację, ale również budowanie zaufania najmłodszych do policjantów. Dzieci miały okazję zobaczyć, że funkcjonariusze to osoby, które zawsze chętnie pomogą i są przyjazne. W miłej atmosferze, pełnej bajkowych opowieści, dzieci chętnie zadawały pytania dotyczące pracy policjanta oraz sytuacji, w których można korzystać z numeru alarmowego 112.

Spotkania odbyły się w aż siedmiu Zespołach Szkolno-Przedszkolnych na terenie powiatu radomskiego. Łącznie około 550 dzieci mogło uczestniczyć w tych edukacyjnych wydarzeniach. Funkcjonariusze, wspólnie z kierownikami jednostek, odwiedzili m.in. Przedszkole Publiczne nr 15 w Radomiu, gdzie mł. insp. Grzegorz Michorek, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, miał okazję porozmawiać z maluszkami.

Podczas tych spotkań dzieci nie tylko słuchały bajek, ale również aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat bezpieczeństwa. Bajkowa atmosfera sprzyjała otwartości i chęci do zadawania pytań, co uwieczniono na licznych fotografiach pamiątkowych. Tego typu inicjatywy pomagają niwelować stres związany z widokiem munduru i wzmacniają więź między dziećmi a służbami mundurowymi.

Zaufanie malucha to podstawa

Pamiętajmy, że budowanie zaufania dzieci do funkcjonariuszy to inwestycja w przyszłość, która może przynieść wymierne korzyści w zakresie bezpieczeństwa całej społeczności. Dzieci, które widzą w policjancie sojusznika, będą bardziej skłonne do szukania pomocy i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.


Źródło: KMP w Radomiu