Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa, 73-letni rowerzysta w szpitalu po wypadku w Zakrzewie
W środę na terenie gminy Zakrzew doszło do poważnego wypadku z udziałem rowerzysty. 73-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. W trosce o wspólne bezpieczeństwo, apelujemy o ostrożność na drogach.
  1. Wypadek wydarzył się w miejscowości Kolonia Piaski.
  2. Kierująca pojazdem marki Ford nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście.
  3. Rowerzysta poruszał się po wyznaczonej drodze dla rowerów.
  4. 73-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym, co sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego przestrzegał obowiązujących przepisów.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 22 maja, w miejscowości Kolonia Piaski na terenie gminy Zakrzew. 36-letnia kobieta, kierująca samochodem marki Ford, wyjeżdżając z terenu posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście. 73-letni mężczyzna, poruszający się po wyznaczonej drodze dla rowerów, został przewieziony do szpitala.

W świetle tego zdarzenia, apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Rowerzyści, w przeciwieństwie do kierowców samochodów, są pozbawieni technicznej ochrony. W starciu z pojazdem, ich zdrowie i życie jest bezpośrednio zagrożone.

Stosujmy się bezwzględnie do obowiązujących przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo. Przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez wszystkich uczestników może zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom.


Policja Radom