Nowoczesny rezonans magnetyczny już w szpitalu w Pionkach – pierwsze badania w czerwcu
Szpital powiatowy w Pionkach wzbogacił się o nowoczesny rezonans magnetyczny, który znacznie ułatwi diagnostykę medyczną mieszkańców. Urządzenie o wartości ponad pięciu milionów złotych zostało przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.
  1. Nowoczesny rezonans magnetyczny trafił do szpitala w Pionkach.
  2. Urządzenie kosztowało ponad pięć milionów złotych.
  3. Adaptacja pomieszczeń wyniosła ponad dwa miliony złotych.
  4. Badania rezonansem rozpoczną się w czerwcu.

Szpital powiatowy w Pionkach, który od lat stara się o poprawę jakości świadczonych usług, właśnie otrzymał nowoczesny rezonans magnetyczny. Urządzenie, warte ponad pięć milionów złotych, zostało przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Bernarda Dudek, dyrektor szpitala, nie kryje radości z nowego nabytku. – Nareszcie jest i za kilka dni będzie działać. To spełnienie naszych marzeń, ale również marzeń mieszkańców Pionek i okolic. Rezonans był tutaj niezbędny. Dlatego cieszymy się, że pierwsze badania odbędą się tutaj już w czerwcu – powiedziała Dudek.

Władze Powiatu Radomskiego w ostatnim czasie zainwestowały bardzo mocno w rozwój tego szpitala, przeznaczając na ten cel łącznie ponad 100 milionów złotych. Dzięki temu placówka jest teraz wyposażona w najnowszy sprzęt medyczny i może poszczycić się znakomitą kadrą specjalistów.

Koszt adaptacji pomieszczeń dla nowego rezonansu wyniósł ponad dwa miliony złotych. Prace obejmowały m.in. przesuwanie ścian oraz montaż dodatkowych urządzeń, takich jak klatka Faradaya, niezbędna do prawidłowego działania rezonansu.

Wielu mieszkańców z niecierpliwością czekało na ten moment, gdyż do tej pory, aby skorzystać z diagnostyki rezonansem magnetycznym, musieli jeździć do Radomia lub Kozienic. Teraz, dzięki tej inwestycji, dostęp do zaawansowanej diagnostyki medycznej będzie znacznie łatwiejszy.

Podłączenie, montaż i testy rezonansu magnetycznego potrwają jeszcze kilka dni, ale już w czerwcu pacjenci będą mogli skorzystać z nowego urządzenia. – Wielkie podziękowania należą się Waldemarowi Trelce, staroście radomskiemu, który nie bał się podjąć ryzyka. Przecież ten szpital był już na skraju upadłości, ale zdecydowano się na duże inwestycje i dziś już wiemy, że było warto – dodała Bernarda Dudek.

Nowoczesny rezonans magnetyczny to nie tylko ogromna korzyść dla pacjentów, ale także symbol postępu i ciągłego rozwoju lokalnej służby zdrowia. Oczekuje się, że urządzenie przyczyni się do poprawy jakości usług medycznych oferowanych w szpitalu powiatowym w Pionkach.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Radomiu