
W świecie cyfrowych zagrożeń: jak radomscy policjanci wraz z czworonożnym detektywem uczą młodzież bezpiecznego korzystania z internetu
- Przestrogi radomskich policjantów dotyczące cyberbezpieczeństwa.
- Specjalna rola owczarka Skana w edukacji młodzieży.
- Zachęta do czujności w cyberprzestrzeni podczas dzielenia się danymi.
Wizyta funkcjonariuszy policji w radomskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlni stała się okazją do ważnych rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po internetowej dżungli. W roli przewodników po labiryncie online ryzyk wystąpili nie tylko mundurowi, ale także ich niezwykły sprzymierzeniec - Skan, owczarek o wilczym spojrzeniu, który na co dzień tropi niebezpieczeństwa bardziej materialnego rodzaju.
Spotkanie to nie tylko lekcja informatyki, ale przede wszystkim lekcja życia. Policjanci z radomskiej komendy szczerze mówili o tym, jak łatwo jest stać się ofiarą w sieci, jeśli nie zachowuje się odpowiedniej ostrożności. Apelowali do uczniów, by traktowali swoje dane osobowe jak skarb, którego lokalizacji nie powinno się zbyt łatwo ujawniać.
W trakcie wydarzenia, uczniowie mieli okazję zadać pytania, które pokazały ich głębokie zainteresowanie tematem. Skan, choć przede wszystkim skupiony na swoich służbowych obowiązkach, stał się żywym symbolem tego, że bezpieczeństwo w dzisiejszym świecie wymaga czujności na wielu poziomach.
Spotkania takie jak to w Jedlni są niezbędnym elementem kształtowania świadomości młodego pokolenia o cyberzagrożeniach. To przestroga, ale i zachęta, by w cyfrowym świecie poruszać się z rozwagą i odpowiedzialnością, podobnie jak Skan porusza się po świecie zapachów - zawsze skupiony i gotowy do działania.
Opierając się na: Policja Radom