Komenda Miejska Policji w Radomiu zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na Najpopularniejszego Dzielnicowego 2023 roku. Konkurs potrwa przez cały listopad. O miano najpopularniejszego dzielnicowego rywalizuje kilkudziesięciu radomskich policjantów.

Dzielnicowi pełnią bardzo ważną rolę. Są to policjanci, którzy jak nikt znają poszczególne osiedla i miejscowości. Często to do nich z różnymi problemami zwracają się mieszkańcy z prośbą o pomoc lub poradę. Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ważne jest, aby każdy wiedział jak się ze swoim dzielnicowym, szybko i łatwo skontaktować, aby znał bezpośredni numer telefonu. Dzielnicowi reagują na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa, do ujawniania osób naruszających porządek publiczny. Dzielnicowy może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać dany problem.

Przedstawiciele radomskiej policji zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2023. W konkursie rywalizować będzie kilkudziesięciu dzielnicowych z miasta oraz powiatu. Rywalizować będą o miano najlepszego i najbardziej aktywnego w podejmowanych działaniach w zakresie poprawy bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym. Celem plebiscytu jest przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do tych funkcjonariuszy.

Mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego mogą oddawać głosy na poszczególnych dzielnicowych do końca listopada poprzez wypełnienie ankiety konkursowej, które będą dostępne we wszystkich komisariatach, posterunkach i rewirach dzielnicowych oraz urzędach samorządu terytorialnego. 

Jeśli jesteś mieszkańcem Radomia lub powiatu radomskiego i uważasz, że Twój dzielnicowy pomógł Twojej rodzinie, znajomym i zasługuje na wyróżnienie:

- wypełnij ankietę

- wrzuć ją do skrzynki

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w zakładce „Twój Dzielnicowy” możemy znaleźć informacje i dane kontaktowe do wszystkich dzielnicowych z radomskiej komendy.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, w którym będziemy mogli wyróżnić najlepszych dzielnicowych.  

 

 Autor: Justyna Jaśkiewicz

Pliki do pobrania

  • ankieta 2023
    26 KB