Radomscy policjanci często zatrzymują osoby, które wsiadają za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zdarza się, że są to dożywotnie zakazy. I właśnie dwóch kierowców z dożywotnimi zakazami zatrzymali w sobotę policjanci z radomskiej drogówki. Przypominamy, że naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani w sobotę kierujący byli tez pod wpływem alkoholu.

W sobotę (28.10) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 2 kierowców, którzy kierowali pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Pierwszego z nich zatrzymali w miejscowości Wola Gutowska. Okazało się, że 42-letni kierowca opla nie tylko ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Radomiu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na ulicy Klwateckiej. 33-latek kierujący fiatem posiada cztery dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Radomiu. Dodatkowo kierował pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało około 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i kierowanie pod wpływem alkoholu.

Autor: Justyna Jaśkiewicz