Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenie niechcianymi treściami – to zagadnienia, które przekazywali dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu uczniom z powiatu radomskiego.

Dzisiaj (27.09) radomscy profilaktycy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową w Kończycach Kolonii. Cyberprzemoc to zjawisko coraz powszechniejsze i niosące wiele zagrożeń z nim związanych. Młodzież oraz dzieci, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji zachowań takich jak między innymi rozpowszechnianie lub udostępnianie treści przemocowych w mediach społecznościowych. Cyberprzemoc może pojawiać się zarówno w formie słownej, takiej jak negatywne komentarze, groźby lub nękanie poprzez wiadomości prywatne lub w postaci publikowania zdjęć i nagrań. Często wysyłane lub publikowane z anonimowych kont- które na pozór wydają się być nieujawnione, jednakże warto pamiętać, że odczytanie danych z fikcyjnych kont, jest możliwe.

Policjantka z radomskiej komendy na co dzień zajmująca się profilaktyką mówiła uczniom na temat zagrożeń, z którymi mogą się spotkać podczas korzystania z Internetu. Przestrzegała przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie. Mówiła o treściach negatywnie wpływających na psychikę młodego człowieka, o przemocy i brutalności w grach komputerowych. Przestrzegała również przed nadmiernym korzystaniem z komputera, które może prowadzić do uzależnienia.  Wspólnie z uczestnikami spotkania starała się wypracować bezpieczny model korzystania z Internetu.


Autor: sierż. Marta Wziątek / WP KMP Radom

  • umundurowany policjant z dziećmi
    zdjęcie poglądowe
  • umundurowany policjant z dziećmi
    zdjęcie poglądowe