W zeszłym tygodniu odbyły się kolejne spotkania profilaktyczno-edukacyjne w szkołach i przedszkolach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły” ponownie przypomniano o zasadach jakie obowiązują na drogach. Dzieci otrzymały książeczki i kolorowanki, natomiast Wójt Gminy Kowala zakupił odblaski dla uczniów swojej gminy.

Policjanci dokładają wszelkich starań aby zajęcia były prowadzone w sposób interesujący i nierutynowy. Celem naszych spotkań jest przekazywanie wiedzy w sposób jasny i zrozumiały dla danej grupy wiekowej. Nasz wrześniowy „maraton” ma za zadanie przygotować najmłodszych do samodzielnego i bezpiecznego korzystania z drogi. Tym razem policjanci z radomskiej drogówki odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych z PSP nr 14 w Radomiu, maluszki z Przedszkola „Słoneczko” oraz uczniów z PSP w Kowali Stępocina. Dzieci wykazują duże zainteresowanie, śmiało odpowiadają na pytania. Aktywnie biorą udział w zabawach edukacyjnych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Pogadanki ukierunkowane są na utrwalenie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych, poruszania się na rowerach i hulajnogach. Przedszkolaki tym razem otrzymały książeczki „Bezpieczne dziecko” oraz kolorowanki. Natomiast Wójt Gminy Kowala dla poprawy bezpieczeństwa swoich najmłodszych mieszkańców zakupił odblaski, które zostały rozdane podczas spotkania z funkcjonariuszami.

Nie zapominajmy, że dzieci się nam przyglądają. To przede wszystkim od nas, osób dorosłych, uczą się bezpiecznych sposobów postępowania na drodze. Dobrze, gdy widzą, że rodzice zachowują trzeźwość, jadą z odpowiednią prędkością, nie przechodzą na czerwonym świetle. Wówczas rośnie szansa, że dzieci w bliższej lub dalszej przyszłości odwzorowywać będą takie pozytywne wzorce.

Autor: st. sierż. Jolanta Matejek/WRD KMP Radom