Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Radomiu zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzewanego o rozbój. Mężczyzna pomógł dwóm nowo poznanym znajomym przetransportować zebrany złom do pobliskiego skupu, a następnie używając przemocy zabrał im telefon komórkowy oraz pieniądze. Sprawca przestępstwa trafił na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w piątek (24.03). Do dwóch mężczyzn (33 i 38 lat), którzy pchali wózek z zebranym złomem do pobliskiego skupu, podszedł nieznajomy mężczyzna, który zaoferował swoją pomoc. Po wykonaniu tej czynności i spieniężeniu zebranego towaru, mężczyźni kupili alkohol, który wspólnie wypili. Następnie, nowo poznany znajomy, uderzył jednego z mężczyzn w twarz, zabrał mu z kieszeni telefon komórkowy oraz pieniądze, a drugiego z mężczyzn odepchnął i również odebrał mu pieniądze. Później uciekł do pobliskiego parku.

Po otrzymaniu zawiadomienia w tej sprawie kryminalni z Komisariatu Policji II w Radomiu podjęli działania, aby ustalić przebieg zdarzenia oraz sprawcę przestępstwa. Dzięki szybko podjętym działaniom operacyjnym, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód w Radomiu, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomiu mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

sierż. szt. Kamil Warda