Tylko jednego dnia (22.11) na terenie Radomia i powiatu radomskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. W obu przypadkach do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Do pierwszego potrącenia pieszego doszło 22 listopada o godz. 8:39 na jednej z radomskich ulic. Kierujący oplem 56-latek nie zachował szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i omijając jadący prawym pasem ruchu pojazd, którego kierowca zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej, potrącił 50-letnią kobietę. Potrącona piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło o godz. 19:05 w miejscowości Skaryszew. 25-letni kierujący renaultem również nie zachował szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda zjechał na prawą stronę drogi i potrącił schodzące z przejścia dla pieszych dwie kobiety. W wyniku zdarzenia 53 i 55-latka zostały ranne i trafiły do szpitala. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Jeden błąd na drodze, może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.

Kierowco! Nie omijaj! Nie wyprzedzaj!

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

foto: Fb/OSP Skaryszew