Tegoroczne działania policyjne w związku z okresem Wszystkich Świętych rozpoczęły się w piątek 28 października i trwały do 2 listopada. Przez 6 dni radomscy policjanci, czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających groby. Pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie ruchu było największe. Nadzorowali płynność ruchu kołowego w okolicach cmentarzy i parkingów, a w razie utrudnień kierowali ruchem.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W służbie policjanci ruchu drogowego wykorzystywali bezzałogowe statki powietrzne policji, mogąc na bieżąco nadzorować ruch wokół nekropoli. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Policjanci obecni byli także na cmentarzach by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby. Oprócz umundurowanych patroli służbę pełnili także policjanci kryminalni, których zadaniem było zapobiegać m.in. kradzieżom.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu od 28 października do 2 listopada na drogach doszło do 5 wypadków, w których zginęła 1 osoba a 6 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 46 kolizji. W ciągu 6 dni, policjanci przeprowadzili ponad 2500 kontroli stanu trzeźwości kierujących, w trakcie których ujawnili 10 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Policja apeluje o ostrożną i rozważna jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

sierż. szt. Kamil Warda