Policja Radom: Sprawdzają szkoły przed maturami
Trzyosobowe zespoły złożone z policjanta, strażnika miejskiego oraz pracownika ochrony z specjalnie przeszkolonym psem do wykrywania materiałów wybuchowych prowadzą od kilku dni rozpoznanie pirotechniczne w radomskich szkołach. Działania mają na celu wyeliminowanie fałszywych alarmów bombowych, a co za tym idzie, ewakuacji szkół i przerwania matur.
Mając na względzie lata 2020 i 2021, gdzie fałszywe informacje o podłożonych ładunka wybuchowych w szkołach doprowadzały do ewakuacji i opóźnień w rozpoczęciu egzaminu, prezydent Radomia przygotował spotkanie w ramach Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także pracownicy oświaty. W trakcie omawiania problemów związanych ze zgłoszeniami zakłócającymi odbycie się egzaminu dojrzałości podjęto m.in. decyzje o wcześniejszych sprawdzeniach budynków szkół w Radomiu. W tym roku do działań prowadzonych na rzecz bezpieczeństwa na terenie Radomia włączył się także Goliat Security, którego wyszkoleni pracownicy zespołów zabezpieczeń pirotechnicznych wraz z psami do wykrywania materiałów wybuchowych
Pierwsze wspólne patrole zaczęły działać już 3 maja, tuż przed środowym rozpoczęciem matur. Mundurowi przeprowadzili rozpoznanie pirotechniczne z wykorzystaniem psów służbowych w ponad 22 szkołach, a następnie zabezpieczyli te szkoły do dnia rozpoczęcia matur.
Działania te pozwoliły spokojnie oraz bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu na przeprowadzenie tego najważniejszego egzaminu.
Autor: st. sierż. Kamil Warda
Komenda Miejska Policji w Radomiu,
mazowiecka.policja.gov.pl/wra/aktualnosci/67171,Sprawdzaja-szkoly-przed-maturami.html
Ostatnie Artykuły

Wielkanocny stół w Radomiu stał się miejscem dla tych, którzy zostali sami

Radomski bunt znowu przyciąga filmowców i to z całej Polski

Radomscy uczniowie odmienili powtórki i pokazali, że stres da się oswoić

Świąteczna droga pod lupą policji - te kontrole ruszają od piątku

Radomskie szachy na ostro - 60 graczy i mocne podium w MDK

Dwie procesje zatrzymają ruch na Osiedlu Akademickim i Borkach

Wiosenne porządki w Radomiu - strażnicy sięgną po mandaty za bałagan

Radomscy szachiści z MDK znowu na podium w Ostrowcu Świętokrzyskim

Lumbago Team zgarnia podium po podium na Zakręconych na tańcu w Radomiu

Po służbie zauważył kradzież i zatrzymał poszukiwanego 33-latka

W radomskich lasach jeden odruch może skazać młode zwierzę na śmierć

Błękitny marsz w Iłży urósł do wydarzenia, którego nie da się przeoczyć

Dziecięca wyobraźnia w Radomiu wygrywa z rutyną - znamy laureatów biennale

