Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu od początku roku szkolnego odwiedzają uczniów i opowiadają im o bezpieczeństwie m.in. w ruchu drogowym.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej radomscy policjanci spotykają się w szkołach z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.  Tematem przewodnim zajęć jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. Wiele uwagi policjanci poświęcają tematyce ruchu drogowego, w tym zasad bezpiecznego przemieszczania się po drogach. Mundurowi przypominają obowiązujące przepisy i zwracają uwagę dzieciom, by korzystały z przejść dla pieszych. Funkcjonariusze przestrzegają przed przebieganiem przez jezdnię i wbieganiem na nią zza pojazdów i innych przeszkód. Zwracają również uwagę jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych pełnią elementy odblaskowe zachęcając, by dzieci nosiły je na odzieży przez co będą bardziej widoczne dla kierowców.

Spotkania z uczniami są też okazją, by przypomnieć o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Mundurowi mówili, by wystrzegać się bliższych relacji z osobami poznanymi w świecie wirtualnym, informując jednocześnie, jak takie relacje mogą być niebezpieczne.  

Justyna Jaśkiewicz