Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali w weekend trzech takich kierowców.

Policjanci w codziennej służbie kontrolują prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na terenie Radomia i powiatu radomskiego. W weekend funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. M.in. na ulicy Mariackiej w Radomiu dwóch z nich jechało zdecydowanie za szybko. 31-letni kierowca mini jechał z prędkością 106 km/h, natomiast 39-letni kierowca bmw z prędkością 102 km/h.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Apelujemy również do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Justyna Leszczyńska