Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Radom

Dlaczego musisz zaopatrzyć się w oczyszczacze powietrza?

Smog, zaduch, alergeny, wirusy i bakterie to małe elementy naszej domowej atmosfery, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Uważamy, aby myć ręce, przebywać więcej czasu w otoczeniu przyrody i często wietrzyć nasze pokoje. Nie jesteśmy jednak świadomi, że zanieczyszczenia powietrza są zmorą również naszych mieszkań. Spędzamy w nich wiele czasu i nie zauważamy, jak ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia jest  czyste powietrze.

Oczyszczacze powietrza — działanie

Oczyszczacz powietrza to urządzenie filtrujące i usuwające z otoczenia wszystkie zabrudzenia. Wentylator powoduje obieg powietrza przez filtry, które wyłapują nawet najmniejsze szkodliwe cząsteczki z powietrza. Nowoczesne oczyszczacze firmy Sharp i Vestfrost zawierają również funkcje nawilżania i jonizowania powietrza. Neutralizują one nie tylko zanieczyszczenia z powietrza, ale również te przylegające do ścian i firanek. 

Co dają oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza to idealne rozwiązanie dla alergików, osób narażonych na spaliny, dym i suchość unoszące się podczas sezonu grzewczego. Minimalizują ryzyko wystąpienia alergii i pozwalają zapomnieć o jej przykrych objawach. Katar sienny, swędzenie osłabienie i kaszel nie muszą Wam towarzyszyć cięgle. Te urządzenia usuwają z otoczenia wszelkie alergeny: pyłki roślinne, kurz, pleśń i zarodniki drobnoustrojów.

Kolejną zaletą jest możliwość pozbycia się smogu ze swojego mieszkania. W Polsce problem ten jest bardzo poważny, jednak mało osób stara się przed nim chronić. Może powodować poważne konsekwencje zdrowotne od kaszlu i niszczenia dróg oddechowych po różne nowotwory. Można się przed nimi zabezpieczyć stosując specjalne filtry powietrza występujące w oczyszczach z firmy Sharp. Wyłapują one prawie 100% pyłów i pozwalają cieszyć się świeżym, czystym powietrzem i nie martwić się o swoje zdrowie.

Korzyści oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza wypływają nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Dzięki nawilżeniu i jonizacji pomieszczenia możemy poczuć się jak w otoczeniu przyrody i zacząć oddychać pełnią życia. Świeże powietrze poprawia samopoczucie, zwiększa koncentracje i efektywność podczas pracy a przede wszystkim polepsza jakość snu. "Syndrom chorego budynku" dotyczy aż 30% polskich domów. Oznacza to, że w pomieszczeniu jakość powietrza jest dużo gorsza niż na zewnątrz. Powinniśmy zadbać o swoje zdrowie i raz na zawsze zapomnieć o zatęchłej atmosferze w mieszkaniu.  Wystarczy wybrać jeden ze sprawdzonych oczyszczaczy https://przystanekdom.pl/oczyszczacze-powietrza/.