Przed osobą, która chce założyć firmę stoi wiele wyzwań. Od rejestracji jej w urzędach, po prowadzenie księgowości i znalezienie wsparcia prawnego lub informatycznego. W ostatnich latach znacznie zyskała na popularności praca zdalna np. freelancerów lub firm, których cała działalność odbywa się przez internet. Wielkim ułatwieniem dla takich osób jest korzystanie z wirtualnego biura.

Jakie usługi świadczą wirtualne biura?

Rozpoczynając działalność gospodarczą, trzeba ją zarejestrować. Do tego wymagany jest adres siedziby firmy, który będzie również służył do korespondencji. Koszt wynajmu lokalu pod biuro jest bardzo wysoki i może być kłopotliwy, szczególnie dla nowo powstającej mikrofirmy, z ograniczonym kapitałem. Wirtualne biura oferują możliwość zarejestrowania firmy pod ich adresem oraz obsługę poczty. Usług, z jakich można skorzystać, jest jednak znacznie więcej.

  • Stworzenie biznesplanu
  • Rejestracja w KRS, US, ZUS, GUS
  • Założenie rachunku firmowego
  • Wyrabianie loga, wizytówek, pieczątek
  • Odbiór i przesyłanie korespondencji
  • Odbiór telefonów i skrzynki mailowej
  • Prowadzenie księgowości
  • Wsparcie prawne i doradcze
  • Wynajem sal konferencyjnych na spotkania biznesowe

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://wirtualne-biura.com - katalogu firm oferujących adres wirtualny.

Przewaga biur wirtualnych nad stacjonarnymi

Firma zlokalizowana w centrum dużego miasta jest dużo lepiej postrzegana przez potencjalnych klientów. Ceny za wynajem nieruchomości w dużych miastach są jednak niebotyczne. W przypadku wirtualnego biura możliwe jest posiadanie prestiżowego adresu, bez kosztów wynajmu nieruchomości.

Osoby z dobrym pomysłem na biznes, często wstrzymują się przed rozpoczęciem działalności ze względu na obawę przed ogromem papierkowej roboty oraz brakiem doświadczenia w sporządzaniu biznesplanu. Skorzystanie z usług biura wirtualnego znacznie ułatwi wystartowanie z firmą i umożliwi skupienie się na ważniejszych sprawach, np. reklamie i pozyskiwaniu klientów. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, często pojawia się chęć stworzenia oddziałów w innych miastach. W tej sytuacji wirtualne biuro załatwia sprawę. Rozszerzenie działalności staje się możliwe, podczas gdy właściwa siedziba firmy wciąż znajduje się w tym samym miejscu.

Jakie są zagrożenia?

Powierzając część obowiązków osobom z zewnątrz, trzeba być bardzo ostrożnym. Czyjeś zaniedbanie może znacznie zaszkodzić wizerunkowi firmy. Warto sprawdzić jakie firmy zarejestrowane są pod danym adresem. Jeśli wśród klientów znajdują się znane i szanowane firmy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jakość usług jest na dobrym poziomie.

Przeglądając oferty biur wirtualnych, dobrze jest poświęcić czas na rozeznanie i wybór najkorzystniejszej oferty. Niska cena jest kusząca ale powinna zbudzić czujność. Warto dokładnie zapoznać się z umową i upewnić się, że zawiera wszystkie niezbędne usługi. Warto dokładnie przejrzeć wirtualne biuro Szczecin oraz odpowiedniki miast.

Jeśli firma, z którą chcemy podpisać umowę, działa od wielu lat istnieje duża szansa, że dzięki zdobytemu doświadczeniu spełni oczekiwania. W przypadku współpracy z małą firmą, która niedawno powstała, ryzyko jej zamknięcia jest znacznie większe.

Jakie usługi świadczą wirtualne biura?