Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wzięli udział w akcji charytatywnej, w której do wspólnego malowania bombek świątecznych jak co roku zaproszono przedstawicieli różnych środowisk.

 

Akcja charytatywna to malowanie bombek oraz ich licytacja podczas uroczystego koncertu. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest najbardziej potrzebującym osobom oraz organizacjom społecznym. Tym razem pieniądze z licytacji bombek zostaną przekazane za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” na rehabilitację i wózek inwalidzki dla Mariki, dziewczynki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

Politycy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kulturalnych, artyści i dziennikarze spotkali się, aby wspólnie pomóc chorej dziewczynce.

We wspólnym malowaniu bombek nie mogło zabraknąć przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, którzy co roku wspierają akcję – asp.sztab. Kamila Adamska z Wydziału Prewencji oraz asp. sztab. Krzysztof Jabłonka Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Radomiu.

Licytację bombek zaplanowano na 14 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego.

 Justyna Leszczyńska