• powiatowy dzień seniora

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbył się jubileuszowy XX Powiatowy Dzień Seniora.

- To szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są piewcami tradycji w naszych domach. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Jednocześnie seniorzy to ludzie często bardzo aktywni w swoim środowisku- mówiła dyrektor Anna Kostrzewa. Taką imprezę organizujemy, między innymi po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na środowisko osób starszych.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszeń seniorów: „Barwy Życia”, „Złota Jesień”, „Promyk Nadziej” i „Kontrast” z Pionek, klubów seniora: „Senior” z Radomia, „Półborzanki” z Augustowa, „Sobótka” z Czarnolasu, „Złota Jesień” i „Relaks” z Kozienic, „Wrzos” z Garbatki-Letnisko, „Pogodna Jesień” ze Zwolenia, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach oraz pionkowskiego kabaretu „AGAT”. Wystąpiła także grupa wokalna dzieci i młodzieży z miejscowego MOK-u, pod opieką Janusza Głowackiego.

List z skierowany do uczestników przekazał starosta Mirosław Ślifirczyk - Wszystkim Państwu składam serdeczne podziękowania oraz gratulacje za pomysł i kontynuowanie imprezy. Już od dwudziestu lat integruje ona lokalne środowiska, w szczególności seniorów i jest okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń. Doceniam wysoki poziom artystyczny i organizacyjny wydarzenia, które corocznie gromadzi liczne audytorium. Dziękuję również za pogłębianie umiejętności oraz rozwijanie talentów i wrażliwości społeczeństwa na potrzeby innych ludzi– napisał starosta.

Gratulacje seniorom złożył m.in. burmistrz Pionek oraz radni powiatu i miasta.

  • XX Powiatowy dzień seniora
  • powiatowy dzień seniora
  • powiatowy dzień seniora
  • powiatowy dzień seniora