• Trzeźwość w przewozie osób - podsumowanie działań

  Policjanci radomskiej drogówki prowadzili w piątek działania "Trzeźwość w przewozie osób" kontrolując trzeźwość kierowców. Skontrolowali 94 kierujących busami i autobusami, wśród których szczególną uwagę zwracali na kierowców komunikacji miejskiej.

 • Podsumowanie długiego weekendu

  Kilka dni weekendu to w sumie 8 wypadków drogowych i 39 kolizji. Policjanci zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierujących.

 • Piękna pogoda towarzyszyła finałowi Grand Prix Pionek 2019 w piłce plażowej zorganizowanym przez Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Pionkach oraz Powiat Radomski.

 • Czerwone, żółte, zielone, słodkie bądź ostre – najróżniejsze odmiany papryki można było spróbować i zakupić podczas XX Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

 • We wtorkowe popołudnie przeniesiemy się wraz z Miejską Biblioteką Publiczną do magicznego świata opowiastek Beatrix Potter. Tym razem biblioteczny dziedziniec stanie się ogrodem niegrzecznych myszek. Na małych uczestników będzie czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Serowe drzewo, poszukiwanie książek, warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, a przede wszystkim… głośne i radosne czytanie na trawie. Zapraszamy do naszej bajki!

 • Kontrole prędkości

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili w środę działania „Prędkość”. Ponad połowa skontrolowanych kierowców przekroczyła dozwoloną prędkość.

 • Policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców

  Radomscy policjanci niemal codziennie zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po alkoholu kierują autem. Część uczestniczyło w kolizjach drogowych. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.

 • Kierował bez prawa jazdy i stwarzał zagrożenie

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem bez uprawnień. Poza tym mężczyzna nie stosował się do znaków drogowych czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych kierujących. Otrzymał 1000 złotych mandatu.

 • Dzięki dzielnicowemu zatrzymano poszukiwanego

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kowali w czasie wolnym od służby zauważył osobę poszukiwaną. Poinformował kolegów i wspólnie zatrzymali 46-latka. Był poszukiwany na podstawie listu gończego oraz nakazu doprowadzenia.

 • Już 25 lat spotkań z twórcami sztuki ludowej w Iłży

  Jubileuszowy Jarmark Sztuki Ludowej w Iłży, zorganizowany już po raz 25. przez Towarzystwo Ochrony i Promocji Zawodów Ginących kiermasz tradycyjnie przyciągnął rzemieślników, artystów ludowych i rękodzielników nie tylko z regionu radomskiego.

 • Tradycyjnie tuż po wakacjach, tym razem 7 września, zapraszamy do Kuźni Artystycznej, by zapoznać Was z naszą ofertą zajęć.

  Wrześniowa edycja nocnego spotkania ze sztuką krążyć będzie wokół tematu upiorów, zjaw, mitów, demonów i wszystkiego, co tajemnicze, mroczne, pierwotne. Idealną scenerią do przygody z tajemnicą będzie Stary Ogród, który tego wieczora i nocy zamienimy w Tajemniczy Ogród. Amfiteatr i Stowarzyszenie Droga Mleczna zapraszają 13 września wieczorem na Radom aRt Night!

 • Odpowie za kradzież i posiadanie narkotyków

  W ręce radomskich policjantów trafił 26-latek, który posiadał narkotyki, kradziony rower i dodatkowo nielegalnie pobierał prąd.

 • Kolizja, nietrzeźwy kierowca i narkotyki

  Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizje, a pasażer tego auta miał narkotyki. Obaj trafili do policyjnej celi.

 • Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

  Nieletni ukradł ze sklepu alkohol i napoje energetyczne ale zauważył to będący po służbie Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Pionkach i natychmiast zareagował. 14-latek był nietrzeźwy. O konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

 • Oszustwa przy wykorzystaniu kodu BLIK z aplikacji mobilnej banku

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. Radomscy policjanci co jakiś czas otrzymują zgłoszenia o oszustwach dokonanych po udostępnieniu jednorazowego kodu tzw. BLIK. Pamiętajmy w każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze bądźmy ostrożni. Nie przekazujmy nikomu kodów autoryzacyjnych.

 • 70 gramów amfetaminy zabezpieczone przez radomskich policjantów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn, u których zabezpieczyli w sumie 70 gramów amfetaminy. Mieszkańcy powiatu radomskiego w wieku 19 i 35 lat odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Osoba zaginiona

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu poszukują zaginionego Andrzeja Wetoszka.

 • Nietrzeźwy kierowca z zakazem

  Funkcjonariusze z KP w Skaryszewie po informacji od obywatela zatrzymali 44-latka, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i był nietrzeźwy. Apelujemy o ostrożność i rozsądek.

 • Policjantki z drogówki zatrzymały poszukiwanego z zakazem sądowym, który jechał przywłaszczonym autem

  Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymały 33-latka, który kierował przywłaszczonym pojazdem mając sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo okazało się, ze jest poszukiwany.

 • Zapraszamy na promocje zbioru wierszy Odchodzimy. Ale skąd i dokąd? Jana Czarneckiego. Wydarzenie odbędzie się 29 sierpnia 2019 roku o godz. 16.00 w Filii nr 6 przy ul. Kusocińskiego 13. Będzie to okazja do poznania iłżeckich krajobrazów nie tylko za pomocą słowa, ale również obrazu. Swoje zdjęcia zaprezentuje uznany fotograf, sąsiad Jana Czarneckiego, Damian Fużyński