W sobotę, 22 czerwca, zapraszamy na drugą odsłonę cyklu „Scena letnia”, który Amfiteatr organizuje w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019. Przekonamy się, że Park Gołębiów może zmienić się w baśniową krainę pełną niezwykłych postaci i miejsc. Wstęp wolny

 • Wypadek z udziałem nietrzeźwego kierowcy

  Wczoraj w miejscowości Marcule doszło do wypadku. Do szpitala trafił kierowca fiata. Jak się okazało był nietrzeźwy.

 • Działania „Prędkość”

  Policjanci „drogówki” prowadzili wczoraj działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Blisko 40 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

 • Odpowie za posiadanie narkotyków

  Policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową KMP w Radomiu zatrzymali 31-letniego mieszkańca Radomia za posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę.

 • Wyroby bez akcyzy

  Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali dwóch radomian za posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Oprócz odpowiedzialności karnej grozi im także grzywna.

 • Holendrzy zachwyceni gospodarstwem w powiecie radomskim

  Grupa rolników z Holandii, głównie producentów mleka i hodowców bydła, gościła w środę, 12 czerwca w gospodarstwie paprykowym pana Łukasza Jankowskiego, laureata naszego konkursu Perła Powiatu, w miejscowości Dęba koło Przytyka. Gościom bardzo podobały się najnowocześniejsze metody uprawy tego smacznego warzywa.

 • Piękna pogoda, wspaniałe krajobrazy i atrakcyjne nagrody sprawiły, że prawie 400 uczniów, przybyło nad zalew w Domaniowie w ramach XVI Rowerowego Zlotu Gwieździstego, który odbył się w piątek, 14 czerwca.

 • Uwaga, młodzi teatromaniacy! Zapraszamy Was do udziału w fantastycznym projekcie „Lato w teatrze – Warchoły i chytre baby”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 lipca. Projekt ma formę półkolonii i udział w nim jest bezpłatny

 • Policjanci uratowali młodego mężczyznę

  Dzięki interwencji dzielnicowego z Komisariatu Policji w Iłży oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu nie doszło do tragedii. 20 –letniemu mężczyźnie nie udało się targnąć na swoje życie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.

 • Filia nr 1 na osiedlu Ustronie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Spotkanie z podróżnikiem. W czwartek 13 czerwca o godz. 17.00 gośćmi Biblioteki i Państwa będą Beata i Paweł Pomykalcy, para w życiu i w pracy. Często są w drodze, o czym później skrupulatnie i z pasją piszą. Z urodzenia i wyboru związani z ukochanym Górnym Śląskiem, któremu poświęcają szczególnie dużo uwagi, starając się odrzeć go ze wszystkich złych stereotypów. Ich drugą wielką miłością jest obszar byłej Jugosławii. 

  Dzieci, które 11 czerwca 2019 roku odwiedziły Miejską Biblioteką Publiczną przeniosły się wraz z nami do magicznego świata opowiastek Beatrix Potter. Biblioteczny ogród stał się ogrodem Piotrusia Królika. Ale nie był to jedyny bohater z tej lubianej na całym świecie książeczki, z którym się spotkały. Na małych uczestników czekała tego dnia moc atrakcji i zadań. Marchewkowe drzewa, wspólne zdobienie łąki, poszukiwanie książek. A przede wszystkim… głośne i radosne czytanie na trawie. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia: KLIK

  Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” ma przyjemność realizować dla radomian, w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 „Scena letnia”, serię wydarzeń w klimatycznej, swojskiej przestrzeni trzech parków. Pierwsza część już 15 czerwca, w sobotę, w parku na Ustroniu od strony ul. Pallotyńskiej

 • Poniedziałkowe wypadki – apelujemy o ostrożność

  Wczoraj na terenie naszego miasta doszło do 4 wypadków. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 • 12 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy prac studentów Wydziału Sztuki UTH w Radomiu pt. InterMEDIA 2019.

  Na wystawie zostaną zaprezentowane prace studentów I roku Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej (studia II stopnia) oraz III roku Grafiki (studia I stopnia) zrealizowane w ramach przedmiotów "Działania intermedialne" i "Intermedia" pod kierunkiem dr hab. Mariusza Dańskiego. Realizując   program pracowni studenci tworzą artefakty, posiłkując się środkami przekazu opartymi przede wszystkim o ekspresję i komunikację z odbiorcą utworu. Łącząc, multiplikując oraz zmieniając zasady rządzące tradycyjnymi technikami mają za zadanie uzyskać prace charakteryzujące się intermedialną, skontekstualizowaną strukturą dzieła.

  Wystawa czynna do 29 czerwca.

  Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

 • Uważajmy na rowerzystów

  Ładna pogoda sprzyja rowerowym wyprawom. Jest też więcej zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 • W gorące sobotnie przedpołudnie 8 czerwca 2019 r. podsumowaliśmy pierwszy sezon naszych literackich wędrówek. Rodzina Gombrowiczów, Walery Przyborowski, Bernard Gotfryd, Elżbieta Jackiewiczowa, Leszek Kołakowski, Jan Gauze - to ich śladami przemierzaliśmy Radom. A dzisiaj... obejrzeliśmy wspólnie zdjęcia ze spacerów, powspominaliśmy i rozstrzygnęliśmy konkurs naklejkowy. Spacerowicze, którzy zebrali największą ilość naklejek, otrzymali książkowe podarunki. Dwie osoby były z nami na wszystkich sześciu spacerach! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale przede wszystkim z całego serca dziękujemy za wspólne wędrowanie i wspaniałą atmosferę. Bez Państwa tych spacerów na pewno by nie było. Na kolejne zapraszamy jesienią, a już teraz zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego spotkania KLIK

  We wtorkowe popołudnie przeniesiemy się wraz z Miejską Biblioteką Publiczną do magicznego świata opowiastek Beatrix Potter. Biblioteczny ogród stanie się ogrodem Piotrusia Królika. Ale to nie jedyny bohater z tej lubianej na całym świecie książeczki, z którym spotkają się dzieci. Na małych uczestników czeka tego dnia moc atrakcji i zadań. Marchewkowe drzewa, wspólne zdobienie łąki, poszukiwanie książek. A przede wszystkim… głośne i radosne czytanie na trawie. Zapraszamy 11 czerwca 2019 roku o godzinie 13.00 do Biblioteki Głównej przy Piłsudskiego 12.

 • Kontrole trzeźwości

  W czwartek policjanci z Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili działania „Alkohol i Narkotyki” oraz „Trzeźwość w przewozie osób”. Skontrolowali blisko 600 kierujących.

 • Zderzenie 2 pojazdów w Jedlance

  W piątek ok. godz. 10 w miejscowości Jedlanka doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala na badania.

 • Ile kosztuje wynajęcie samochodu w wypożyczalni?

  Wynajem samochodów bardzo często kojarzony jest ze sporymi kosztami. Jednak tak naprawdę nie musimy liczyć się wtedy z dużym wydatkiem. Ile kosztuje dzisiaj wypożyczenie auta?

  Podczas urlopu, podróży służbowej, na ważne okazje, gdy zepsuje się nasz samochód – na wynajem samochodu możemy zdecydować się w wielu sytuacjach. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z takich usług – wynajęty samochód to gwarancja komfortowego podróżowania.

  Ceny samochodów w wypożyczalniach zależne są od wielu czynników, w tym między innymi od klasy pojazdu, czyli jego marki i modelu, od czasu wynajmu, limitu kilometrów i dodatkowych opcji.

  Gdy interesuje nas wynajem samochodów Warszawa to jedno z wielu miast, w którym możemy skorzystać z usług wielu wypożyczalni. Ile trzeba będzie wtedy zapłacić za wynajem pojazdu?

  Nawet mniej niż 100 złotych na dzień!

  Jeśli chcemy zdecydować się na wynajem samochodu, koszty mogą być niższe nawet od 100 złotych na dzień! Tyle zapłacimy za wypożyczenie samochodu klasy A czy B, czyli kompaktowego auta miejskiego. Ceny zwykle rozpoczynają się od 70-80 złotych, ale mogą wynieść jeszcze mniej wtedy, gdy wybierzemy wynajem długoterminowy.

  Wypożyczenie samochodu wyższej klasy, na przykład rodzinnego kombi czy limuzyny będzie kosztowało już więcej – wtedy koszt to około 150-500 złotych dziennie.

  Gdy zamierzamy skorzystać z takiej oferty jak wynajem samochodów Warszawa to wiele propozycji dla kierowców – możemy zapoznać się z nimi już teraz przez internet i wykonać rezerwację on-line.