Policja Radom zaprasza na warsztaty przeciwko przemocy domowej
W naszej społeczności rozpoczęła się ważna kampania "Mam Tę Moc! Widzisz - Reaguj", mająca na celu przeciwdziałanie przemocy domowej. W najbliższych tygodniach odbędą się warsztaty, które połączą wiedzę teoretyczną z aktywnością fizyczną, aby zaangażować i edukować mieszkańców w sposób kompleksowy.
  • Warsztaty rozpoczną się 18 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bielisze.
  • Podczas spotkań omówione zostaną procedury Niebieskiej Karty.
  • Aktywność praktyczna to warsztaty sportowe z instruktorami policyjnymi.
  • Zakończenie cyklu warsztatów przewidziane jest na 7 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Wierzbicy.

Spotkania odbędą się również w innych lokalizacjach, w tym w Świetlicy Szansa w Kowali Stępocinie oraz w Świetlicy Wiejskiej w Wojciechowie, co umożliwi szerokiej grupie mieszkańców uczestniczenie w warsztatach. Każde z nich będzie podzielone na dwie główne części: teoretyczną, podczas której uczestnicy zgłębią temat przemocy domowej, oraz praktyczną, która pozwoli na fizyczne zaangażowanie pod okiem doświadczonych instruktorów sportowych.

Warto zaznaczyć, że kampania "Mam Tę Moc! Widzisz - Reaguj" jest nie tylko odpowiedzią na potrzeby edukacyjne, ale również okazją do budowania wspólnoty poprzez wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa i wsparcia w naszej lokalnej społeczności. Obecność i zaangażowanie każdego z nas może przyczynić się do lepszego zrozumienia problemów związanych z przemocą domową oraz sposobów jej zapobiegania.

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a ich harmonogram został tak ustalony, aby jak najwięcej osób mogło w nich uczestniczyć. To doskonała okazja, aby zdobyć wiedzę, która może okazać się nieoceniona w codziennym życiu oraz w sytuacjach kryzysowych.


Wg inf z: Policja Radom